oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Róże ogrodowe - odmiany i uprawa ˇ Podlewanie Kwiatów ˇ Wymagania Cieplne kwiatów ˇ Nawożenie ˇ Forum ˇ Kontakt ˇ Grudzień 01 2015 01:14:39
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Rośliny, Kwiaty
Polecane
n
Porady

Kwiaty doniczkowe

Zdjęcia Kwiatów
tekst alternatywny

tekst alternatywny

Ankieta
Wiadomosci Ogólne
Historia kwiatów
Królestwo roślin zawiera niezliczoną różnorodność form roślinnych, rozmaitych kształtów i rozmiarów. Począwszy od olbrzymich drzew po mikroskopijne glony. Istniejące 400 000 gatunków roślin dzieli się na dwa podkrólestwa: najstarsze-rośliny zarodnikowe, nigdy nie wytwarzające kwiatów, i rośliny nasienne, rozmnażające się za pomocą nasion. Rośliny zarodnikowe rozmnażają się przez zarodniki. Są to: glony, mchy, grzyby, paprocie, widłaki, skrzypy, porosty i wątrobowce. Rośliny nasienne rozmnażają się przez nasiona, nazywane są też roślinami wyższymi. Są to: drzewa, krzewy, kwiaty, trawy. Zdecydowana większość roślin ma korzenie. łodygę, liście i kwiat. Większość roślin dysponuje chlorofilem, zielonym barwnikiem, przekształcającym energię świetlną w energię chemiczną. Dzięki energii świetlnej rośliny zielone dokonują fotosyntezy, wychwytują światło, pobierają dwutlenek węgla z powietrza, a wodę z gleby i z tych związków wytwarzają związki organiczne, wydzielając przy tym życiodajny tlen.. Istnieją również rośliny bez chlorofilu, takie jak np. grzyby. Czerpią one składniki pokarmowe z martwych organizmów (saprofity) lub żywych (pasożyty).
Dodaj Reklamę
Czas
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Najnowszy Użytkownik: twojtyp
Pogoda
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Humor

stat4u
Witamy
Witaj na naszej stronie o popularnych kwiatach. Na stronie są przedstawione najpopularniejsze spotykane w naszych domach, różne kwiaty i rośliny

Jeżeli nie znasz się na kwiatach to tu się dowiesz więcej o roślinach w dziale ARTYKUŁY
Kwiaty(dodane)

Reklama
Popularne Rośliny Lecznicze , Owoce egzotyczne, Pilęgnacja przy Roślinach
Popularne Rośliny Lecznicze Najbardziej znane Owoce egzotyczne Zabiegi Pielęgnacyjne przy roślinach
Wiedza o związkach leczniczych występujących w roślinnym materiale jest podstawą współczesnego ziołolecznictwa. Brak tej wiedzy może doprowadzić do niewłaściwego prowadzenia fitoterapii szczególnie w przypadku kilku schorzeń występujących jednocześnie. Przyjrzeliśmy się egzotycznym owocom, które najczęściej znajdziesz na targach i jarmarkach, w sklepach i restauracjach w krajach będących popularnymi celami naszych wakacyjnych wypraw. Owoce egzotyczne mają ciekawy smak, choć inny niż polskie. Ale podobnie jak rodzime jabłka czy śliwki zawierają dużo minerałów, witamin, błonnika. Na dodatek zwykłą potrawę potrafią zamienić w wyjątkowe danie. Samo obsadzenie ogrodu nie wystarczy; aby ogród dobrze wygladał a rośliny prawidłowo się rozwijały, trzeba jeszcze włożyć trochę trudu w zabiegi pielęgnacyjne takie jak odchwaszczanie, nawożenie, nawadnianie czy ściółkowanie. Warto też stosować profilaktykę ochrony roślin, która jest najlepszą ochroną przed chorobami i szkodnikami.
Rośliny w kuchni

Rośliny dzikorosnące, które dawniej (ale i częściowo dziś) były lub są wykorzystywane do przyrządzania różnego rodzaju sałatek i potraw.

Nie ma tu typowych roślin uprawowych, które dobrze znamy ale jedynie te rośliny, które można wykorzystać w kuchni jako ciekawy dodatek do codziennego jadłospisu lub jako przyprawę.

Czytaj Więcej

Jak sobie radzić z komarami? Co ich przyciąga

Komary to odwieczny letni problem - osobom uczulonym na ich ukąszenia mogą skutecznie popsuć wakacje. Choć czasami wydaje się, że jesteśmy skazani na ich towarzystwo, w rzeczywistości jest kilka rzeczy, które mogą nas od nich uwolnić.

Każdy z nas wie, jak bardzo dokuczliwe mogą być komary. Miejsce ukąszeń swędzi, brzydko wygląda, a ciche bzyczenie często nie pozwala zasnąć. Rozwiązaniem może być oczywiście zakup odpowiedniego środka chemicznego rozpylanego na skórę . Jednak istnieje też wiele domowych sposobów na pozbycie się lub odstraszenie tych uciążliwych insektów.

Czytaj Więcej


Przygotowanie roślin na zime


Okres zimowy dla ogrodnika to czas odpoczynku, kiedy ogród najchętniej oglądamy z okien domu, snując plany na nadchodzący sezon. Jednak nie zapominajmy o naszych roślinach, warto je doglądać także zimą.

Najwięcej pracy przysporzą nam obfite opady śniegu – będziemy musieli usuwać go z podjazdów i ścieżek ogrodowych, a także strzepywać z gałęzi drzew. Regularnie sprawdzamy stan zimowych okryw. Pamiętajmy też o ptakach, roślinach cebulowych i bulwiastych, krzewach i trawnikach.

Czytaj Więcej


Podlewanie Deszczówką ma wiele plusów

O zaletach deszczówki można by rozprawiać godzinami. W przeciwieństwie do wody z kranu zawiera wiele składników odżywczych poprawiających wzrost i wygląd roślin, także korzystnie wpływa na ich rozwój.

Wszyscy cieszymy się kiedy na nowo posadzone warzywa i kwiaty pada deszcz, ale często nie zdajemy sobie sprawy ile wody po prostu ucieka z naszej działki i wpływa do studzienek kanalizacyjnych. Jest to woda, którą można zebrać, zmagazynować i wykorzystać w późniejszym czasie. Za podlewanie deszczówka wdzięczne będą różaneczniki i azalie bo

Czytaj Więcej


Sierpień w Ogrodzie co jeszcze robimy?


Sierpień w ogrodzie to przede wszystkim czas letniego odpoczynku, ale także prac w ogrodzie. Podpowiadamy jakie rośliny siejemy, sadzimy, rozsadzamy i dzielimy w sierpniu.W sierpniu wysiewamy warzywa na jesienny zbiór m.in. rzodkiewkę, rzodkiew, sałatę roszponkę (w wolne miejsca po zbiorze innych warzyw). W sierpniu siejemy także rośliny na nawóz zielony jako poplon po warzywach i jednorocznych roślinach ozdobnych. Wysiewamy np. facelię (nadaje się na wszystkie rodzaje gleb).

Czytaj WięcejPierwsze wiosenne kwiaty w ogrodzie

Już dziś pomyśl o wiosennym ogródku. Jeśli się pospieszysz, niedługo zakwitną w nim tulipany, szafirki i będą cieszyć swoją urodą już na samym początku wiosny.Można je tak dobrać, że będą obecne w naszych ogródkach od przedwiośnia do końca maja. Ale teraz rozpoczynamy przygotowanie ziemi do - cebulek śnieżycy, śnieżnika, przebiśniegów, szafirków, krokusów, cebulic, tulipanów, rannika, hiacyntów, szachownic, czosnku ozdobnego, narcyzów.

Rośliny oczyszczające powietrzeZanieczyszczone powietrze spotykamy na każdym kroku. Nawet w domu nie zawsze możemy go uniknąć. Dlatego może warto zainwestować w rośliny, które je oczyszczają? I otoczyć się nimi, tworząc w mieszkaniu taką małą oazę?


Oczywiście musimy wiedzieć, że wszystkie rośliny mają działanie zbawienne na powietrze w naszym...

>więcej tutaj<

Tu podaj tekst alternatywny

Kalendarz prac ogrodowych - Lipiec
Newsy

LIPIEC

Do najważniejszych prac w tym miesiącu należy pielegnacja roślin, polegajaca na podlewaniu, odchwaszczaniu, nawożeniu cięciu i usuwaniu przekwitłych kwiatów. Lipiec to .......

>więcej tutaj<
Największy kwiat na świecie

Wyjątkowe wydarzenie w berlińskim Ogrodzie Botanicznym zakwitł największy kwiat świata Amorphophallus titanum (Dziwadło olbrzymie)

Po wieloletnim oczekiwaniu zakwitł w berlińskim Ogrodzie Botanicznym największy kwiat na świecie. Berlińskie dziwadło olbrzymie ma 1,99 metra wysokości,waży 75 kilogramów Na pojawienie się kwiatu trzeba czekać około 10 lat, po rozwinięciu się kwiat kwitnie jedynie trzy dni, potem roślina przechodzi w około roczny stan spoczynku.


Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny
Czy wiesz, że ...
Bieluń jest to roślina o silnych właściwościach narkotycznych i halucynogennych, przez co dawniej nazywano go czarcim zielem.

Do przygotowania sadzonek roślin można wykorzystać gąbkę bukierciarską. Swietnie chłonie i trzyma wodę, dlatego się do tego bardzo dobrze nadaje.

Kwiaty dzielimy na obupłciowe (hermafrodytyczne), w których występują jednocześnie owocolistki i pręciki oraz jednopłciowe (rozdzielnopłciowe), w których wykształciły się tylko owocolistki lub pręciki tylko . Kwiaty jednopłciowe są zatem kwiatami męskimi lub żeńskimi.

Z kwiatów pozyskujemy olejki eteryczne, które są surowcem w przemyśle perfumeryjnym.

W Chinach kwiaty magnolii uważane są za symbol czystości i szczerości.

W mowie kwiatów Frezja oznacza uznanie i radość, a także prośbę "obdarz mnie miłością".

Magnolie - obok Lilii wodnych - to pierwsze z roślin, które w drodze ewolucjii pojawiły się na Ziemi i do dziś się prawie nie zmieniły.

Chińska medycyna ludowa już w starożytności stosowała korzeń i ziele konwalii do leczenia schorzeń głównie naczyniowo-sercowych (pod nazwą 'liń-lań'). Do naukowej medycyny europejskiej konwalię wprowadził prof. Siergiej Botkin w roku 1881.

Największe nasiona spośród wszystkich kwiatów, dochodzą do 50 cm średnicy i ważą kilka kilogramów.

Tulipany do Europy sprowadzono 500 lat temu z Turcji, a tam były uprawiane przez kilkaset lat. Ten piękny kwiat obchodzi więc już tysiącletnie urodziny.

Dwulistnik muszy to jedyny w Polsce przedstawiciel ciekawego rodzaju storczyków o kwiatach przypominających kształtem odwłok samicy określonego gatunku owadów.
Podczas odwiedzania kwiatów przez pszczołę na jej owłosieniu bywa od kilkudziesięciu tysięcy do 3-5 mln ziaren pyłku.
- Podczas lotu pszczoła zużywa w ciągu każdej minuty ponad 0,3 mg pokarmu.

- Zawartość cukru w nektarze waha się od 5 do 70% zależnie od gatunku rośliny.

- Spośród roślin kwiatowych zapylanych przez owady nektar wydziela blisko 250 gatunków.

- Przy temperaturze powietrza poniżej +10 stopnij C i powyżej +38 stopni C kwiaty nie wydzielają nektaru.

- Dwa obnóża, z których każdy ma masę 10-12 mg, zawierają 3-4 mln ziaren pyłku; aby zebrać tyle pyłku, pszczoła musi odwiedzić 500 kwiatów.

- W jednej komórce plastra mieści się do 18 przyniesionych przez pszczoły z każdego lotu par porcji obnóży, których ogólna masa wynosi 140-180 mg. W ciągu jednego dnia rodzina pszczela zbiera 100 do 400 g obnóży, a w ciągu jednego sezonu pszczelarskiego 25-30 kg, a czasem nawet do 55kg pyłku.

- Pszczoły odwiedzają najchętniej kwiaty poszczególnych roślin w następujących godzinach: od godziny 9 do 10 – gryki, gorczycy, ogórka, koniczyny czerwonej; od godziny 10 do 13 – rzepaku jarego, słonecznika; od godziny 13 do 15 – facelii, komonicy zwyczajnej, esparcety; około godziny 15 – nostrzyku białego, koniczyny białoróżowej.

- niektóre kwiaty doniczkowe mogą być niebezpieczne dla twojego dziecka. Unikać należy zwłaszcza następujących gatunków: fikus, gwiazda betlejemska, bluszcz pospolity, hortensja, hiacynt, difenbachia, anturium, trójskrzyp pstry (kroton) oraz fiołek alpejski. '

Rosaria czyli ogrody różane były zakładane już w średniowieczu. Rosarium w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (woj. ślaskie) jest największe w Polsce i jedno z większych w Europie. Posadzonych jest tam około 30 tysięcy róż. Ciekawą kolekcję róż posiada również Ogród Botaniczny w Łodzi, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, ogród różany w Szczecinie czy w Wilanowie.
Inne warte polecenia rosaria na świecie: ogród różany Józefiny w Chateau de Malmaison pod Paryżem, Europa-Rosarium w Sangerhausen (Niemcy), Roseraie du Val-de-Marne (Francja), ogród różany przed klasztorem misyjnym Santa Barbara( Kalifornia, USA), kolekcja róż w Hyde Hall (hrabstwo Essex na wschód od Londynu).
Wielką miłośniczką róż była Józefina, żona Napoleona. Za jej sprawą do Francji sprowadzono około 250 odmian tych kwiatów z różnych stron świata.
Czy Wiesz że...
Reklama
z
right border
unten links unten rechts


110633 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie